Fotograficzna inwentaryzacja budynków może być kluczową kwestią, która rozstrzygnie przyszłość konkretnego budynku. Na czym ona polega?
Czym dokładnie jest fotograficzna inwentaryzacja budynków?
Jeżeli chodzi o wszelkie kwestie związane z przygotowywaniem się do remontu, wyburzania, renowacji czy sprzedaży danego budynku, bardzo często konieczne będzie przeprowadzenie pewnych formalnych procedur, dzięki którym będzie można poznać wszystkie kwestie dotyczące stanu technicznego danego obiektu. To właśnie wtedy do gry wchodzi inwentaryzacja budynków, czyli proces mający na celu przygotowanie maksymalnie szczegółowej dokumentacji danego obiektu. Obecne zdobycze techniki pozwoliły na rejestrowanie ciekawych faktów z wizji lokalnej, dzięki czemu naprawdę znacznie rozpowszechniła się również fotograficzna inwentaryzacja budynków, z której obecnie korzysta się niezwykle często. Nie powinno nas to dziwić – daje nam ona idealny pogląd na całą sytuację bez domysłów czy niedopowiedzeń. Wszystko widzimy czarno na białym.
Jak przebiega fotograficzna inwentaryzacja budynków?
Przedinwestycyjna inwentaryzacja budowlana rozpoczyna się od przeprowadzenia wizji lokalnej. Specjalista od inwentaryzacji dokładnie zapoznaje się ze stanem technicznym budynku, sporządzając notatki oraz wykonując dokumentację fotograficzną. To jednak dopiero początek – fotografie oraz wnioski muszą zostać bowiem potem przedstawione w odpowiedniej formie. Dopiero w postprodukcji, kiedy zdjęcia zostaną obrobione, opatrzone odpowiednimi podpisami i kontekstem, możemy przejść do ostatecznej dokumentacji, dzięki czemu możliwe jest przedstawienie wniosków z przeprowadzonej inwentaryzacji.
Jak znaleźć specjalistów od fotograficznej inwentaryzacji budynków?
Poszukujesz firmy, która będzie w stanie przeprowadzić w twoim imieniu fotograficzną inwentaryzację budynku? Warto sprawdzić oferty w Internecie – w parę chwil powinieneś natrafić na ekspertów w tej właśnie dziedzinie, którzy z pewnością będą w stanie ci pomóc.