Jak prezentować swój dom potencjalnym kupcom

Jak prezentować swój dom potencjalnym kupcom

Przejrzałeś wszelkie potencjalne projekty domów dla Ciebie, wybrałeś ten jeden, który spełnia marzenia i potrzeby całej rodziny, aż wreszcie go zbudowałeś i wyremontowałeś? Nadeszła pora na przeprowadzkę i sprzedaż starego domu nowym właścicielom. Oto garść porad, w jaki sposób prezentować dom na sprzedaż, aby prędko znaleźć nabywców.

Wzbudź pozytywne emocje

Kiedy pokazuje się swój dom potencjalnym kupcom, należy możliwie jak najbardziej zaangażować ich emocjonalnie, ponieważ decyzja o zakupie opiera się bardzo często na emocjach, a mniej na logice. To, co powinieneś robić podczas ich wizyty, to podkreślanie pozytywnych cech domu i nie zwracanie najmniejszej uwagi na jego negatywne aspekty. Przywitaj zainteresowanych w swoim domu możliwe jak najlepiej. Chociaż nabywca jest jedynie w nim gościem, spraw aby kupujący już na tym etapie wyobrażał sobie posiadanie właśnie tego domu. Nie pozwól, aby kupujący czuł się w nim jak intruz. Po zaprezentowaniu wszystkich pokoi i opowiedzeniu najważniejszych historii pozostaw kupujących w samotności i na chwilę opuść dom. Kupujący nie porozmawiają na temat domu w Twojej obecności, dlatego też przyda im się odrobina swobody i chwila na dyskusję oko w oko. Pamiętaj, aby nie naciskać ani nie pospieszać kupującego. Przy drzwiach wejściowych umieść miskę z cukierkami, domowym ciastem lub czekoladkami. W ten sposób możesz podziękować nabywcy za przyjście do domu.

Oddziałuj na wszystkie zmysły

Przed przybyciem przyszłych nabywców sprawdź temperaturę pomieszczeń w domu. To nie pora, aby martwić się o rachunki za media. Jeśli w domu będzie na tyle zimno, że chce się ubrać sweter, koniecznie włącz ogrzewanie. Dreszcze mogą skutecznie obrzydzić nabywcom wizerunek domu. To czego muszą zapragnąć to pozostanie w Twoim salonie, w którym panuje rozkoszna i przytulna temperatura i atmosfera. Jeżeli masz w domu kominek – rozpal w nim ogień na wizytę gości. Utworzysz klimatyczny i przytulny nastrój. Stwórz ze swojego domu miejsce, w którym chce się zostać na dłużej. Pomogą Ci w tym dwa kieliszki do szampana na pobliskim stole, stojące tuż obok pełnej butelki. Warto zapewnić w tle spokojną muzykę w klimacie chill out. Jeśli w swoim ogrodzie posiadasz fontanny, włącz je. Są one szczególnie przydatne do zagłuszania hałasu drogowego lub krzyczących sąsiadów z domu obok. Na potencjalnych kupców możesz oddziaływać także za pomocą zapachów! Pamiętaj jednak, że wiele osób jest uczulonych na niektóre sztuczne zapachy i dezodoranty, więc nie rozpylaj w powietrzu odświeżaczy powietrza. Z tego samego powodu nie zapalaj w pokojach świec ani nie psikaj mebli perfumami. Dobrym pomysłem jest natomiast włączenie piekarnika i skroplenie ciepłej blachy w środku olejkiem waniliowym lub migdałowym. Cudowny zapach kojarzący się z domowymi wypiekami babci z pewnością wzbudzi same pozytywne skojarzenia u odwiedzających dom.

Zadbaj o detale

Jeśli masz zdjęcia przedstawiające ogród przydomowy w sezonie kwitnienia, kiedy wszystko oblane jest kolorem, albo zdjęcia prezentujące ośnieżoną, klimatyczną ulicę obok, koniecznie włóż je do ramek stojących lub wiszących na widoku. Odsłoń wszystkie zasłony okienne, aby wpuścić do wnętrza domu jak najwięcej światła, jednak rolety pozostaw częściowo zasłonięte. Dzięki nim możesz nieco ukryć niepożądane elementy za oknem, takie jak częściowo dziurawe lub nieciekawą altanę i kompost sąsiada. Dobrym pomysłem jest ponadto włączenie wszystkich świateł w domu, włączając w to lampki nocne czy lampki z dna szafy. Na sam koniec wyłącz telewizor i wszelkie monitory – mogą niepotrzebnie odwracać uwagę oglądających, co grozi nieprzekonaniem do oglądanego domu.

One thought on “Jak prezentować swój dom potencjalnym kupcom

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.