Jak wybrać napęd do bramy garażowej?

Automatyczna brama wjazdowa to wygoda i komfort użytkowania, a także większe bezpieczeństwo. Podjeżdżając pod dom, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, by można było spokojnie wjechać na posesję. Jaki napęd do bramy garażowej wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jaki napęd do bramy garażowej kupić?

Każda brama garażowa może zostać zautomatyzowana. Trzeba wiedzieć tylko jaki napęd do bramy garażowej wybrać. Zasada działania każdego napędu jest podoba – siłownik wprawia w ruch ramiona, które pchają lub ciągną bramę, podnosząc ją lub opuszczając. Wybierając napęd warto wziąć po uwagę, kilka istotnych kryteriów. Jednym z nich jest siła i moc napędu. Moc musi być dopasowana do wymiarów i ciężarów bramy. Zbyt lekka lu zbyt mocna nie będzie spełniała swoich funkcji. Ważna jest także prędkość przesuwu napędu. Przekłada się on na czas potrzebny do otworzenia lub zamknięcia bramy. Rodzaj napędu również jest bardzo istotnym parametrem. Napęd może być łańcuchowy lub paskowy. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Napęd paskowy jest nowocześniejszy i ma większą moc i pracuje ciszej. Napęd łańcuchowy jest trwały i bezpieczny, ale wymaga smarowania.

Jakie jeszcze funkcje powinien mieć napęd do bramy garażowej?

Dobierając napęd musimy wziąć pod uwagę rodzaj bramy, którą posiadamy. Bramy garażowe segmentowe z napędem będą wymagały innych funkcji niż bramy garażowe uchylne czy rozwierane. Nowoczesne bramy garażowe są połączone z systemem smart home, co pozwala na zdalne sterowanie bramą wjazdową, garażową, a także furtką i innymi urządzeniami domowymi. Pomocną funkcją jest czujnik wilgotności, który wykrywa potrzebę przewietrzenia garażu czy zamknięcia go w trakcie deszczu. Przydatnym rozwiązaniem jest wyposażenie napędu w akumulator, który zwykle ładuje się co 40 dni. Dzięki  temu można oszczędzać energię, a w przypadku braku prądu, brama nadal będzie działać. Przydatną funkcją są fotokomórki, wykrywające przeszkodę i blokujące skrzydło. Zapobiega to nie tylko wypadkom, ale i uszkodzeniom sprzętu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.