Jakie wzory fototapet są popularne w kuchni

Wygląd kuchni jest równie ważny jak salonu czy sypialni, bowiem spędzamy w niej znaczną część naszego życia, przygotowując w niej posiłki dla siebie i swoich bliskich. Powinna więc być zaaranżowana w odpowiedni sposób, czyli taki który sprawi, że będziemy chętnie w niej przebywali. A zatem nie tylko modnie i gustownie, ale też klimatycznie. Z pomocą przychodzą nam fototapety, które pięknie wypełniają wnętrze kuchni, czyniąc je znacznie przyjemniejszym. 

Czy fototapeta do kuchni to dobre rozwiązanie?

Fototapeta idealnie nadaje się do kuchni, znacznie lepiej niż obraz czy nawet plakat, ponieważ pozwala przeprowadzić spektakularną metamorfozę, a do tego sprawia, że motyw zdobniczy jest bardziej widoczny. Poza tym montaż fototapety jest stosunkowo łatwy, wystarczy jedynie skrupulatnie trzymać się wytycznych zawartych w instrukcji. Oczywiście zawsze można też wraz z zakupem fototapety zamówić też jej montaż, wówczas nie będziemy musieli sami się tym zajmować.

Nieco odważniejsze osoby, otwarte na modne wzory i kolory, mogą przy tym pokusić się o ozdobienie przestrzeni kuchennej na bogato i umieścić w niej obok siebie i fototapetę, i plakat. W tym roku styl maksymalistyczny jest na czasie, warto więc zestawiać ze sobą różne elementy zdobnicze.

Fototapeta w kuchni – jaka będzie najlepsza?

Najczęściej w kuchni mamy ciągi jednolitych białych lub szarych szafek, które uzupełnione są stalowym sprzętem AGD. Takie wnętrze może wydawać nam się przytłaczające i zbyt surowe w swoim wyrazie, dlatego warto je nieco ożywić wyrazistymi i barwnymi fototapetami. Z pewnością fototapeta w kolorowe obrazy kwiatów czy soczyste owoce lub warzywa taką kuchnię ociepli i nada jej charakteru. Idealnym rozwiązaniem będzie też wizerunek ziół oraz traw, które wprowadzą do wnętrza odrobinę sielskiego klimatu.

Taką fototapeta doskonale sprawdzi się między szafkami, zamiast klasycznych kafelek. Jest to z pewnością innowacyjne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w kuchni nowoczesnej, jak i tej klasycznej.

Fototapeta w kuchni – jaki format będzie najlepszy?

W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie mniejszy format, niezajmujący całej ściany, który po prostu nie przytłoczy wnętrza. Przy czym rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w większych kuchniach, ale też i w tych nieco mniejszych, w których śmiało możemy przeznaczyć część ściany na wieloformatowy obraz z barwnym elementem dekoracyjnym. Oczywiście wzór nie ma tutaj większego znaczenia – jest to przede wszystkim kwestia naszego gustu. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiednio dla siebie wśród bogatego wyboru fototapet dedykowanych specjalnie do kuchni.

Kuchnia to idealne miejsce do umieszczanie fototapety, nie tylko na ścianie, ale też między szafkami, zamiast kafelek. Specjalnie do tego przygotowane są fototapety winylowe na flizelinie lub też jako naklejka pod szkło – tzw. frontstick. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w utrzymani czystości, bowiem można je myć jak tradycje kafelki. A do tego jest ono znacznie tańsze i równie trwałe.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.