Młot kująco wiercący – w jakich pracach remontowych się sprawdzi?

remont

W dzisiejszych czasach prace remontowe są znacznie prostsze, dzięki temu jak wiele elektronarzędzi takich jak młot kująco wiercący można znaleźć na rynku. Czym jest takie urządzenie, w jakich pracach remontowych się sprawdzi i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Czym jest młot kująco wiercący?

Urządzenie jakim jest młot kująco wiercący Bosch to jedno z najcięższych elektronarzędzi budowlanych. Masa tego typu urządzenia praktycznie zawsze przekracza 10 kilogramów, przez co do jego obsługi powinni być oddelegowani ludzie o większej sile fizycznej. Młot ten jest spory i korzysta z mechanizmu udarowego, dzięki któremu jest on bardzo skuteczny w kuciu i wierceniu.

Mechanizm udarowy to rzecz, która łączy młot kująco wiercący z takim urządzeniem jak wiertarka udarowa Bosch. Oczywiście tutaj znacząco różnią się gabaryty, a także komfort przy korzystaniu z takiego elektronarzędzia. Jedną z cech młota kująco wiercącego jest to, że generuje on spore wibracje, które są przenoszone na jego operatora. Na szczęście producenci walczą z tym stosując systemy takie jak Vibration Control.

Do jakich prac służy młot kująco wiercący i jak wybrać dobry?

Z racji na swoje duże gabaryty i moc, która zazwyczaj wynosi co najmniej 1,5 kW młot kująco wiercący służy do kucia w betonie, cegłach czy też kamieniu. Z jego pomocą można skuwać tynk lub płytki, a także wykonywać przebicia w ścianach oraz posadzkach. Te czynności są możliwe i niezwykle proste z użyciem młota kująco wiercącego, dzięki temu, że jest on wyposażony w mechanizm udarowy, którego moc sięga kilkunastu dżuli.

Przy wyborze młota kująco wiercącego, który jest zwany również młotem udarowym trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to by postawić tylko na sprzęt od renomowanych producentów. Jest to znak jakości i trwałości. Inna ważna kwestia to wybór odpowiedniej mocy. Trzeba ją dopasować do swoich potrzeb. Warto również zwrócić uwagę na rozmiary i wagę urządzenia, by jego wykorzystanie nie oznaczało ogromnych problemów dla operatora, który musi dysponować sporą siłą fizyczną.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.