Trwała moskitiera na okno – jaki model kupić?

okna

Moskitiera jest skutecznym sposobem, by zabezpieczyć się przed bzyczącymi owadami. Tanie moskitiery, jakie można kupić w marketach, nie wyróżniają się jednak zbyt dużą trwałością i już po jednym sezonie mogą wymagać wyrzucenia. Jak kupić trwałą moskitierę, która posłuży na lata?

Rodzaje moskitier okiennych

Osłona stosowana na okna i drzwi jak moskitiera zbudowana jest z siatki, której oczka są na tyle małe, że owady nie mogą się przez nie przedostawać do wnętrza budynku. Dzięki temu moskitiera powala na bardzo skuteczną ochronę fizyczną przed tymi nieproszonymi gośćmi. Jednocześnie eliminuje konieczność korzystania z chemicznych środków ochrony, na przykład sprayów, fumigatorów umieszczanych w kontakcie.

Obecnie do wyboru są różne rodzaje moskitier, dlatego przed zdecydowaniem się na zakup tego typu wyposażenia warto zapoznać się z propozycjami producentów.

Do moskitier okiennych zaliczane są:

  • moskitiery siatkowe na rzepy – najtańsze i jednocześnie najmniej trwałe, wykorzystują rzepy klejone do ramy okna

  • moskitiery ramkowe – mają specjalną ramkę, która nakładana jest na okno, mogą być używane przez wiele sezonów

  • moskitiery roletowe, rolowane – mają postać rolety okiennej i mogą być montowane jako roleta zewnętrzna oraz wewnętrzna

Jak wybrać dobrą moskitierę?

Aby moskitiera okienna mogła posłużyć na długi czas, warto zdecydować się na model ramkowy albo roletowy. Chociaż w tym przypadku koszt zakupu będzie wyższy, to jednak warto wskazać, że może ona bez problemu służyć latami.

Do wykonania moskitier na ramkach oraz moskitier roletowych stosuje się wytrzymałe siatki, które są odporne na nacisk i na czynniki pogodowe. Odpowiednie ramy, w których montowane są rolety, zapewniają ich odpowiednie naprężenie i szczelność. Co więcej, tego typu moskitiery nie muszą być montowane na oknie inwazyjnie, dlatego ich instalacja jest prosta, szybka i nie niszczy stolarki okiennej.

Moskitiera może być także dopasowana do okna pod kątem jego estetyki. Ramka w moskitierze ramkowej i kaseta oraz prowadnice moskitiery roletowej mogą być dopasowane do kolorystyki stolarki okiennej, aby uzyskać harmonijny efekt wizualny.

Moskitiera na wymiar – idealne dopasowanie

Jako że każde okno może mieć nieco inny wymiar, najlepiej zdecydować się na zamówienie moskitiery dopasowanej jego kształtu. Wówczas producent moskitier – https://krajewski.pl/produkt/moskitiery przygotowuje osłonę zgodnie z podanymi przez klienta wymiarami lub wymiarami pobranymi przez pracownika.

Moskitiery na wymiar pozwalają wtedy na idealne dopasowanie i zapewniają maksymalną szczelność, co przekłada się na komfortowy sen bez bzyczących nad uchem owadów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.