Z jakiego drewna warto robić podłogi drewniane?

podloga drewniana

Podłoga drewniana to świetny wybór, który sprawdzi się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również nowoczesnych. Wysokiej jakości parkiet zapewni wysoki komfort chodzenia i będzie w stanie sprawdzić się znakomicie w konkretnym zastosowaniu. Postawienie tym samym na najlepsze oferty będzie miało jak najbardziej sens i będzie prowadziło do czerpania z nich dużej radości. W przypadku podłóg bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego materiału, który wykazuje odporność na ścieranie i może dobrze sprawdzić się w mieszkaniu.

Najlepsze gatunki drewna na podłogę

W kwestii podłóg istnieje kilka gatunków drewna, które świetnie sprawdzają się w tej roli. Przede wszystkim warto postawić na dąb lub jesion. Gatunki te można bardzo łatwo wybarwiać na różnorodne kolory. Dzięki temu odcień podłogi można dostosować do konkretnego wnętrza. Dodatkowo są stosunkowo twarde i odporne na ścieranie. Dzięki temu stworzone w ten sposób podłogi drewniane zachowają swoje właściwości przez wiele kolejnych lat. Utrzymanie ich w świetnym staniem i idealnej czystości nie będzie stanowiło kompletnie żadnego problemu i będzie mogło odbywać się w bardzo komfortowy sposób. Materiały te również są łatwo dostępne. To wpływa na cenę, która mimo bardzo wysokiej jakości nie jest mocno zawyżona. Można w przystępnej cenie stworzyć w mieszkaniu drewnianą podłogę, która będzie prezentowała się świetnie. Tartak w Dorłowicach jest w stanie zaproponować dla swoich klientów bardzo szeroki wybór materiałów, które sprawdzą się przy stworzeniu bardzo stylowej i estetycznej podłogi.

Propozycje dla najbardziej wymagających

Najbardziej wymagające osoby mogą również zdecydować się na egzotyczne gatunki drewna. W takim przypadku można będzie uzyskać niepowtarzalny wygląd podłogi, która będzie świetnym dopełnieniem wnętrza. Najpopularniejsze gatunki egzotyczne to teak, iroko, merbau czy doussie. Decydując się na tego rodzaju drewno należy jednak liczyć się z wyższymi kosztami jego zakupu. Koszt założenia podłogi będzie tym samym zdecydowanie wyższy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.