Jakie zastosowanie mają inwertery solarne? 

inwentery solarne

Fotowoltaika to technologia, która rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne wśród wielu polskich użytkowników. Dlatego na dużą skalę projektuje się w naszym kraju takie systemy. Kluczową rolę będą odgrywać w nich inwertery, które są urządzeniami służącymi do przetwarzania prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC), który potem płynie w gniazdkach elektrycznych w domu.

Zamiana prądu stałego na prąd zmienny

Użytkownicy systemów fotowoltaicznych przede wszystkim muszą sobie uzmysłowić, że bez inwerterów niemożliwe byłoby wykorzystywanie energii pozyskiwanej ze słońca. To właśnie te urządzenia elektroniczne, które są zamontowane w systemach wykorzystywanych w domach, przedsiębiorstwach i sieciach energetycznych są kluczowe. W praktyce więc inwertery solarne będą zamontowane w każdym systemie niezależnie od tego, czy panele są zamontowane na dachu, czy też na gruncie. Są one zawsze indywidualnie dopasowane do potrzeb użytkownika tak, aby zagwarantować najwyższy poziom wydajności.

Poza tym dużą zaletą takich urządzeń jest to, że mogą one dostarczać energię bezpośrednio do urządzeń elektrycznych, które są zainstalowane w budynkach. Energia elektryczna potem może być wykorzystana do zasilania oświetlenia, sprzętu kuchennego i wszystkich innych urządzeń elektronicznych, które są podłączone do sieci. 

Inwerter elementem zasilania awaryjnego

Poza tym inwertery solarne mogą być także wykorzystywane w systemach zasilania awaryjnego, które inaczej nazywane są systemami magazynowania energii. W tego typu systemach energia elektryczna pozyskana z paneli słonecznych magazynowana jest w akumulatorach albo innych urządzeniach, które są przeznaczone właśnie do przechowywania energii.

Jeżeli więc interesuje nas fotowoltaika, hurtownia PV – StarBud powinna dopasować nam odpowiednie systemy. Ważne, aby były one zaprojektowane przez specjalistów, którzy dopasują ilość paneli, a także typ inwerterów do potrzeb konsumenta. Wówczas energia słoneczna będzie wykorzystana maksymalnie bez żadnych strat.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.