Drewniane kuchnie na wymiar coraz popularniejsze

Kuchnie drewniane

Kuchnie na wymiar są coraz częściej wybieranym przez Polaków rozwiązaniem. Są one dość kosztowne, jednak nasze społeczeństwo cały czas się bogaci. Pomimo kosztów taka kuchnia to opcja bardzo wygodna i elastyczna. Meble wykonane bezpośrednio pod konkretne wnętrze będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Nie będziemy mieć takiego komfortu przy zakupie mebli z gotowej kolekcji, dostępnej u producenta lub w dużym salonie meblowym.

Drewniane meble kuchenne na wymiar

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, gdyż stosunkowo łatwo poddaje się obróbce. Dlatego jest najczęściej wybieranym materiałem do kuchni na wymiar. Praktycznie wszystkie elementy takich mebli możemy dopasować do wnętrza naszego domu. Jest to niebywała zaleta, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy albo kuchnia jest bardzo mała, albo pomieszczenie ma nietypowy kształt, na przykład formę litery L. Meble kuchenne na wymiar mają wiele zalet, których nie posiadają gotowe produkty z oferty salonu. Są nieco bardziej kosztowne, trzeba podjąć cały szereg decyzji odnośnie ich wyglądu i funkcjonalności, jednak efekt końcowy może być o wiele bardziej zadowalający, niż przy zakupie gotowych produktów.

Decydując się na zamówienie drewnianych mebli kuchennych na wymiar od początku bierzemy czynny udział w całym procesie decyzyjnym. Dobrze jest mieć zawczasu obmyślony plan zagospodarowania kuchni, jednak warto pamiętać o tym, że nie wszystkie nasze pomysły muszą być koniecznie dobre. Chodzi o fakt, że kuchnia jest przede wszystkim pomieszczeniem użytkowym. Piękna, ale mało funkcjonalna, stanie się przekleństwem nowego domu. Dlatego dobrze jest słuchać rad doświadczonych osób, które przygotowały już niejedną kuchnię na wymiar dla wielu klientów. Doradztwo firmy z doświadczeniem jest niezwykle ważne w procesie decyzyjnym odnośnie wyglądu i ułożenia mebli.

Możemy wpływać praktycznie na każdy aspekty każdego mebla. Drewniane meble kuchenne muszą cechować się wysoką wartością użytkową, ale powinny też spełniać funkcje estetyczne, inaczej rzecz ujmując – powinny podobać się użytkownikom. Wybieramy kolory frontów i wykończeń, stylistykę i materiał wykonania uchwytów, listwy wykończeniowe i inne detale. Mamy bardzo duże do manewru przy tworzeniu unikalnej, dopasowanej do naszego wnętrza stylizacji. Oczywiście możemy wzorować się na gotowych kuchniach, z tym, że każdy element możemy dodatkowo zmodyfikować.

Wysoka jakość wykonania drewnianych mebli kuchennych

Wykonywane masowo meble kuchenne z marketów bardzo często charakteryzują się niższą jakością niż kuchnie na wymiar, a więc te, do których meble wykonywane są na zamówienie. Te pierwsze nie zawsze są to, a często wręcz zdecydowanie nie są meblami drewnianymi. Nie ma w tym nic dziwnego. Proces produkcji masowej pozwala na obniżenie kosztów, dlatego  takie meble są tańsze. Istnieje jednak szansa, że wykorzystywane materiały w procesie produkcji będą niższej jakości, lub trafi się nam jakiś wadliwy element, który został pominięty w procesie wyrywkowej kontroli. Drewniane meble kuchenne robione na wymiar są wyższej jakości. Jest to spowodowane chociażby tym, że wykonywane są ręcznie, zaś każdy element z osobna jest oglądany przez pracownika. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sami możemy doglądać procesu tworzenia tych mebli. Wszelkie niedociągnięcia czy odbieganie od projektu można na bieżąco korygować. Możemy również badać jakość dodatkowych, pomniejszych elementów, takich jak okucia, zawieszki, zawiasy czy inne drobiazgi, które często mają wpływ na to, jak długo nasze kuchnie na wymiar (ale i te „masowe”) będą mogły funkcjonować bez potrzeby konserwacji czy renowacji.Kuchnie prowansalskie drewniane

Modna kolorystyka

W przypadku kuchni robionej na wymiar mamy bezpośredni wpływ na wygląd mebli. Drewno jest szlachetnym materiałem o rewelacyjnych walorach estetycznych. Faktura słoi daje bardzo ciekawe efekty. Od zastosowanego gatunku drewna zależy to, jak ciemne zabarwienie mają meble oraz jakie mozaiki słojów będą je zdobić. W przypadku, gdy chcemy zachować naturalny wygląd drewna, wystarczy pokryć je kilkuwarstwową powłoką lakieru. Zabezpieczy on materiał przed wpływem wilgoci oraz zmniejszy zużywanie się go podczas codziennego użytkowania kuchni. To, ze zdecydowaliśmy się na meble drewniane, nie oznacza jednak, że musimy pozostawić widoczną fakturę drewna. Mamy dowolność jeżeli chodzi o ich kolorystykę.

Aktualnie modne są zarówno zestawy w ciemnym, jak i jasnym zabarwieniu. Możemy również wybrać kontrastującą kolorystykę, czyli połączyć ciemny blat z jasnymi frontami. Bardzo ciekawe estetycznie efekty osiągniemy również stosując dodatkowe elementy z innych materiałów, na przykład ze stali lub z aluminium. Obrzeża, uchwyty czy listwy wykonane z metalu nadadzą naszej kuchni minimalistycznego, nowoczesnego wyglądu. Aby kuchnia nie była zbyt chłodna można dodać do niej cieplejsze akcenty kolorystyczne. Do kolorów ciepłych i kojarzących się z wysokim potencjałem energetycznych należą na przykład pomarańczowy, czerwony i żółty – jeśli nie boimy się eksperymentować.

4 thoughts on “Drewniane kuchnie na wymiar coraz popularniejsze

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.