Pokrycie dachowe – jakie wyróżniamy rodzaje?

pokrycie dachu

Pokrycie dachowe to jeden z najważniejszych elementów domu. Ma ono wpływ zarówno na jego wygląd jak i na jego funkcjonalność, gdyż celem pokrycia dachowego jest też odprowadzanie deszczu czy też sniegu na dół oraz ochrona domu przed opadami. Jakie wyróżniamy rodzaje pokrycia dachowego?

Gdzie dostępne jest pokrycie dachowe?

Chcąc kupić pokrycia dachowe w Skawinie mamy naprawdę bogaty wybór. Znajdziemy bowiem wiele jego rodzajów, które różnią się materiałem z którego są wykonane, włąściwościami no i oczywiście wyglądem. Decydując się na szukanie pokrycia dachowego najlepiej jest znaleźć odpowiedni skład materiałów budowlanych.

Przy wyborze miejsca, w którym kupimy pokrycie dachowe warto jest zwrócić uwagę na bogactwo jego oferty. Może się bowiem okazać, że kupimy tam na przykład beton komórkowy w Skawinie, który również przyda nam się podczas budowy domu i w razie sporego zamówienia będziemy w stanie nieco zaoszczędzić.

Rodzaje pokrycia dachowego

Rodzajów pokrycia dachowego jest naprawdę mnóstwo. Dlatego wybór potrafi sprawić wszelkie problemy. Warto więc poznać każdy z rodzajów. Jednym z najczęściej spotkanych rodzajów pokrycia dachowego jest oczywiście dachówka, czyli nic innego jak ceramiczna lub cementowa płytka, która w dużej ilości wykładana jest na dachu. Znajdziemy również dość tanią blachodachówkę, która jednak odznacza się bardzo słabą izolacją akustyczną. Tę wadę nadrabia za to niską ceną.

Dostępne są również na przykład przezroczyste pokrycia dachowe. Są one niezwykle ciekawe i dobrze sprawdzają się w nowoczesnych budynkach. Pozwalają one przede wszystkim na wpuszczenie dużych ilości światła i przez to stosowane są przede wszystkim na balkonach oraz na altankach.

Wykorzystywane są też bitumiczne pokrycia dachowe. Są one bardzo elastyczne i właśnie to uznawane jest za ich największą zaletę. Takie pokrycia dachowe mają również wysokie walory estetyczne. Jeden z ostatnich często spotykanych rodzajów to tak zwana papa. Korzysta się z niej jednak głównie jako warstwę pod pokrycie lub do uzupełniania ubytków.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.