Projektant wnętrz jako kierunek studiów

Czy warto dzisiaj studiować projektowanie wnętrz? Ten kierunek studiów od wielu już lat był bardzo modny wśród młodych ludzi. Sprawdzą się na nim osoby posiadające ponadprzeciętną kreatywność, a także szeroko zakrojony zmysł plastyczny oraz fantazję. W tej chwili może się wydawać, że na rynku mamy przesyt projektantów wnętrz, ale nie przeszkadza to wcale młodym ludziom w podejmowaniu decyzji co do wyboru właśnie takiego, a nie innego kierunku studiów.

Zajęcia na uczelni są prawdziwą przyjemnością oraz odkrywaniem własnych pokładów kreatywności pod okiem profesjonalistów w swojej branży. Uczymy się właściwie wszystkiego od podstaw. Przyszły projektant wnętrz uczęszczać musi na zajęcia z rysunku, gdzie uczy się zasad tworzenia kompozycji i przekładania widzianego obrazu na formy szkicowane. Na zajęciach obejmujących badanie kompozycji brył oraz płaszczyzn zapoznaje się z różnymi typami połączeń konstrukcyjnych i materiałowych. Na zajęciach z podstaw budowy materiału zyskuje wiedzę, dzięki której na przyszłość już wie, z czym łączyć szkło, drewno lub materiały ceramiczne.

Co jeszcze można robić absolwent projektowania wnętrz?

Studia na kierunku projektowanie wnętrz i wystaw trwają około pięciu lat i wieńczy je dyplom magistra. Przez wiele lat studia te miały charakter ciągły. Na niektórych uczelniach jeszcze zachowano taką formę, ale coraz częściej spotyka się sytuację, że studia te podzielone są na dwa etapy – trzyletni licencjat i dwuletnie studia uzupełniające. Absolwent tego kierunku może pracować nie tylko w branży wnętrzarskiej. Jest to kierunek na tyle szeroki i pomysłowy, że można poświęcić liczne działania na tworzenie nie tylko projektów wnętrz, ale także skoncentrować się na budowaniu form przemysłowych, czy nawet mody. Zdolności plastyczne wszak kierować nas mogą na różne, pozornie tylko odmienne drogi. Nie każdemu po studiach życie układa się gładko, dlatego warto być zawsze elastycznym i nie zamykać się przed niektórymi szansami, jakie przynosi nam życie! Znajomość programów do komputerowej kreacji wnętrz z pewnością podnosi szansę na znalezienie ciekawej pracy, często nawet już w trakcie studiów.

W czym pomoże nam projektant wnętrz?

Urządzając od podstaw mieszkanie lub dom musimy zmierzyć się z wieloma zagadnieniami, o których często nie mamy nawet pojęcia. Oglądamy magazyny wnętrzarskie, w których podoba nam się większość aranżacji ale gdy mamy przenieść te propozycje na grunt naszego mieszkania to zupełnie nie wiemy jak do tego podejść. Często mamy jasno sprecyzowany efekt stylistyczny jaki chcemy osiągnąć ale trudno nam znaleźć odpowiednie przedmioty i materiały. W rozwiązaniu tych i wielu innych problemów pomogą nam właśnie projektanci wnętrz, którzy mają na ten temat ogromną wiedzę i rozeznanie co i gdzie możemy kupić. Często jest tak, że modne meble i rozwiązania wnętrzarskie niekoniecznie pasują do nas i naszego domu. Na przykład bardzo popularne białe meble nie zawsze dobrze wyglądają w każdym wnętrzu. Projektant doradzi nam jaki model białych mebli będzie efektownie prezentował się w naszych domu, tak abyśmy uzyskali spójność stylistyczną wśród całego wyposażenia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.