Pokój dziecka otulony mięciutkimi tekstyliami

Tekstylia w pokoju dziecka

Tekstylia w pokoju dziecka to niezwykle istotny element aranżacyjny. Myśląc o kolorowych poduszkach, poszewkach, zasłonkach na okna i innych tkaninowych dekoracjach, przeważnie przypisujemy im funkcję dekoracyjną oraz budowania przytulnej atmosfery. Ale właściwie dobrane dodatki tekstylne mają znacznie większe znaczenie niż nam się może wydawać. Odpowiednia kolorystyka i wzornictwo wpływają na samopoczucie maluszków, zaś dobór właściwych materiałów i rozmiarów znacznie poprawia bezpieczeństwo najmłodszych. Poznaj nasze inspiracje pięknie i praktycznie dopasowanych tekstyliów do dziecięcego pokoju dostępne m.in. w sklepie internetowym Decorami.pl

Co na okno?

Zasłonki do pokoju dziecka

Decydując się na zakup osłony przeciwsłonecznej na okno w pokoiku dziecka zawsze warto zwrócić uwagę na praktyczne zastosowanie dekoracji oraz aspekt bezpieczeństwa. Przeważnie pomieszczenia przeznaczone dla najmłodszych wymagają za dnia dobrego nasłonecznienia, zaś nocą – odpowiedniego zaciemnienia. Z tego powodu doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie kompletu zasłona + firanka.

Zwiewna firanka w pokoju dziecka

Zwiewne, cieniutkie firanki z lekkiego syntetyku nie zabierają światła i można je zamówić w wybranym przez siebie wymiarze. Natomiast częściowo zaciemniające zasłonki ze specjalnej tkaniny MIKRO – z jednej strony subtelnie połyskującej niczym satyna, z drugiej całkowicie matowej (wzór drukowany jest na stronie matowej). Ta tkanina o zwartym splocie, przewiewna i częściowo przepuszczająca światło zapewni we wnętrzu miły półmrok, chroniąc za dnia przed nadmiarem słońca, a w nocy – przed światłem ulicznych latarni. Tkanina zasłon jest jednocześnie na tyle lekka, że optycznie nie „obciąża” dziecięcego pokoju. Najlepsze długości zasłon to te sięgające parapetu lub krótsze – w przypadku firan. Zasłonki można upiąć ozdobnymi klamerkami lub związać tasiemką. Idealnie sprawdzą się także lambrekiny w wesołe dziecięce wzory.

Ozdoba okna w pokoju dziecka

Milutkie poszewki dla dzieci

Poszewki na poduszki decorami

Nieodzownym elementem wystroju dziecięcego pokoju są puszyste dekoracje – poduszki z kolorowymi, wzorzystymi poszewkami. I tu warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo maluszków. Ozdobne poszewki, zwłaszcza przeznaczone do pokoju dziecka, powinny posiadać certyfikat bezpieczeństwa – Tekstylia Godne Zaufania.

Poszewki na poduszki

Dla zapewnienia troskliwym mamom wygody, idealne są poszewki szyte na zakładkę, dzięki czemu bardzo łatwo je zdjąć i wyprać.

Kolorowe poszewki na poduszki

Brak zamka oraz guzików to także wyeliminowanie ryzyka połknięcia przez dziecko małych elementów. Poszewki powinny być wykonywane z milutkiego, przyjemnego w dotyku materiału i ozdobione przepięknymi, „dziecinnymi” nadrukami.

Poszewki na poduszki decorami

Piękne komplety tekstyliów

Aranżacja pokoju dziecka

Prezentujemy gotowe pomysły na oryginalną i spójną aranżację pokoju dziecka. Zobaczcie, jak można dobrać firany, zasłony, lambrekiny, poszewki na poduszki, a nawet bieżniki i obrusy z dopasowanymi wzorami.

Dekoracje pokoju dziecięcego

Motywy powtarzające się na kilku dekoracjach tworzą efekt spójności kompozycyjnej, ładu i przemyślanej aranżacji wnętrza. Oto zaledwie kilka inspiracji.

Jeden komentarz “Pokój dziecka otulony mięciutkimi tekstyliami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *