Zasobnik c.w.u. Aquarea – nowość od Panasonic

Panasonic wprowadził na rynek nowe zasobniki c.w.u. przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda Aquarea. Do istniejącej oferty dołączono wysokowydajne modele o pojemności od 185 do 300 l. Dzięki nim cały system, oprócz ogrzewania pomieszczeń w domu, zapewnia ciepłą wodę do celów sanitarnych nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Nowa linia zasobników obejmuje standardowe jednostki ze stali nierdzewnej lub emaliowane,
a także modele wysokowydajne lub z dwiema wężownicami, które mogą być wykorzystane we współpracy w energooszczędnymi systemami Aquarea High Performance lub instalacją solarną.
W sumie do oferty wprowadzono aż osiem różnych modeli o objętości od 185 do 300 litrów, które można dopasować do niemal każdej instalacji.

 Zasobnik c.w.u. Aquarea – wysoki poziom izolacji

Co ważne, każdy zasobnik Panasonic wyróżnia się wysokim poziomem izolacji, który jest zgodny
z normą EN12897. Nowe jednostki mają też dużą powierzchnię wymiany ciepła do 6,1 m², która przekłada się na wysoką efektywność i skraca czas potrzebny do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego modele zostały wyposażone w czujnik temperatury, zawór 3-drożny oraz grzałkę wspomagającą o mocy do 3 kW. Dodatkowo pracę zasobników zoptymalizowano dzięki dokładnemu zbadaniu rozwarstwienia wody.

Ofertę zasobników Aquarea uzupełnia także nowy 50-litrowy zbiornik buforowy umożliwiający zwiększenie objętości wody w instalacji oraz gromadzenie jej zapasów. Dzięki niemu cykl pracy pompy zostaje wydłużony i nie musi ona się tak często włączać. To oznacza niższe zużycie prądu, jak również wyższą efektywność jednostki.

Nowy zbiornik buforowy posiada dwie wtyczki i białą obudowę pokrytą izolacją z poliuretanu. Został także wyposażony w automatyczny zawór odpowietrzający (AAV), który pozwala zoptymalizować pracę całego systemu grzewczego. Dodatkowo dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom zbiornik może być zamontowany na ścianie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, a jego instalacja jest szybka i bardzo prosta. Z kolei w czasie użytkowania wymaga bardzo niewielkich nakładów na konserwację.

Nowe zasobniki Panasonic są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic
w sugerowanych cenach netto:

Zbiorniki emaliowane: od 5299 zł do 10199 zł
Zbiorniki ze stali nierdzewnej: 6500 zł (200 l) i 7500 zł (300 l)
Zbiornik buforowy 50l : 1039 zł

3 thoughts on “Zasobnik c.w.u. Aquarea – nowość od Panasonic

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.