Budowa domów szkieletowych – jakie materiały budowlane są niezbędne?

domy szkieletowe

Domy szkieletowe są tanie – co jednak nie oznacza, że nie trzeba należytej uwagi przywiązać do materiałów, jakie są stosowane podczas ich budowy. Trzeba dokonać odpowiedniego wyboru, aby zyskać pewność co do tego, że dom stanie się solidną budową.

Budowa domów szkieletowych – jakie drewno jest najlepsze?

Żadna budowa domów szkieletowych nie będzie się mogła rozpocząć, jeżeli nie zostaną wybrane m.in. odpowiednie słupy drewniane. Jakie drewno będzie najlepszą propozycją? Do wyboru jest m.in.:

  • modrzew – drogi, ale jest to gatunek drzewa, który jest niezwykle wytrzymały. Nie poddaje się wilgoci, a także żadnym grzybom, czy też insektom. Dom zbudowany przy jego pomocy będzie długo służył.
  • sosna – tania, a do tego zaliczana do rodzimych gatunków drewna. Będzie nadawać się na dobrą podstawę, o ile sosna wcześniej zostanie odpowiednio przygotowana.
  • cedr- trwały, odporny na zgniliznę, zapewnia bardzo długą długowieczność. Drogi. Warto jednak wiedzieć, że jest to drewno, mające korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Prace remontowo budowlane – firma Perfektor jest firmą, która chętnie doradzi, jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego drewna.

Budowa domu szkieletowego – co będzie jeszcze potrzebne?

Budowa domu szkieletowego opiera się nie tylko na samym drewnie. To także szereg innych materiałów budowlanych, wśród których można wymienić:

  • płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe – wykorzystywane na poszycie zewnętrzne,
  • wełna mineralna, styropian, płyta pilśniowa, ekowata, wełna owcza – dzięki nim wykonuje się izolację cieplną,
  • folia paroizolacyjna oraz folia wiatroizolacyjna, dzięki czemu można wykonać m.in. ciepły montaż okien,
  • deski elewacyjne, tynk, płytki klinkierowe, siding – materiały, jakie wykorzystywane są do wykonania poszycia elewacyjnego.

Prace remontowo budowlane – firma Perfektor chętnie opowie również o innych materiałach budowlanych, które są potrzebne do zakończenia budowy, np. blachę, gont bitumiczny lub drewniany, strzecha.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.