Budowa domów szkieletowych zimą. Czy to możliwe?

dom szkieletowy

Chcesz rozpocząć budowę domu jesienią lub wczesną zimą? Będzie trudno, jeżeli chodzi o tradycyjne budownictwo. Mamy jednak znakomitą alternatywę, która na pewno ci się spodoba – domy szkieletowe. Wystarczy, że przed największymi mrozami wyrobisz się ze stworzeniem fundamentów, a prace konstrukcyjne można będzie przeprowadzić nawet podczas nieco mniej sprzyjających warunków atmosferycznych.

Tradycyjne budownictwo opiera się przede wszystkim na pracach mokrych, które wymagają bardzo dobrych warunków termicznych, aby np. beton mógł wyschnąć. Wylewanie fundamentów, murowanie ścian oraz przygotowywanie betonowych stropów to tylko niektóre prace, których niestety nie powinno się wykonywać w okresie zimowym. Wystarczy jednak trochę zmienić plany budowlane i wykorzystać technologię drewnianą. Trzeba tylko zdążyć przed pierwszymi mrozami z podbudówką, a mianowicie przed momentem, gdy temperatura nie jest niższa niż 5 stopni Celsjusza. Dlaczego jest to tak ważne?

Niestety przy niższych temperaturach kleje oraz masy bitumiczne zaczynają twardnieć i nie są w stanie spełniać swoich funkcji. W dodatku, jeżeli w świeżej wylewce zgromadzi się woda, która np. nocą zamarznie, trzeba będzie wykonywać ją od nowa. Zbyt niskie temperatury w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do pękania świeżo postawionych murów. Warto także podkreślić, że jeżeli mrozy będą utrzymywały się przez dłuższy czas, nie uda się właściwie przygotować terenu pod fundamenty. Gleba zimą jest bardzo twarda.

Technologia drewniana odpowiedzią na potrzeby osób chcących budować zimą

Drewno konstrukcyjne, które znajdziesz w ofercie Best Timber Polska spokojnie możesz wykorzystać do stworzenia domu, nawet zimą. Trzeba jedynie spełnić jeden warunek: mokre prace, takie jak wylanie fundamentów trzeba przeprowadzić przed największymi mrozami.

Drewno jest materiałem bardzo odpornym na niskie temperatury, szczególnie skandynawskie drewno lite C24, które pozyskiwane jest z lasów sosnowych i świerkowych z północnych krańców Skandynawii, gdzie klimat jest bardzo surowy przez długie zimy. Prace, jakie wykonuje się w przypadku konstruowania domów szkieletowych nie wymagają stosowania materiałów wrażliwych na mróz. Trzeba jedynie zadbać o odpowiedni komfort termiczny pracowników. Nikt w końcu nie będzie pracował przy 30-stopniowych mrozach, ale podczas cieplejszej zimy wystarczy, aby pracownicy byli odpowiednio ubrani, mieli dostęp do nagrzewnic powietrza, a także ciepłych napojów.

Jeżeli materiał, z którego budujesz dom nie jest impregnowany poprzez suszenie komorowe, trzeba zadbać o przeprowadzenie prac zabezpieczających przed pierwszymi mrozami. Zamawiając jednak gotowe, prefabrykowane elementy masz gwarancję, że drewno jest bardzo dobrze zaimpregnowane i już nic z nim nie trzeba robić. Taką opcję gwarancję Best Timber Polska. Powierzchnia drewna jest zabezpieczona przed wszystkimi negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, dlatego o żaden aspekt nie trzeba się martwić.

Niezależnie od tego, kiedy planujesz budowę domu, technologia drewniane daje ci nieograniczone możliwości. Każda pora roku jest dobra na spełnienie marzenia o posiadaniu własnego obiektu mieszkalnego. Po prostu trzeba wybrać odpowiednie materiały, którym nie są straszne trudne warunki atmosferyczne.

Szybka budowa, której nie straszne są mrozy

Ogromną zaletą technologii drewnianej jest to, że konstrukcje powstają w mgnieniu oka. Ekipa budowlana jest w stanie złożyć prefabrykowane elementy w 3 dni, jeżeli budynek ma powierzchnię 150 m2. Jego całkowite wykończenie jest natomiast możliwe maksymalnie do 4 miesięcy. Nie ma obecnie szybszego sposobu na budowę domu jak poprzez technologię drewnianą.

Drewno od wieków było materiałem wykorzystywanym do wszelkiego rodzaju prac konstrukcyjnych. Dziś również cieszy się niesłabnącą popularnością. Poszczególne elementy, które powstają przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, dzięki temu że są dostarczane już gotowe na plac budowy, stwarzają ogrom możliwości konstrukcyjnych. Ekipa budowlana nie musi myśleć, jak je przystosować, ponieważ wystarczy złożyć je jak klocki. Prace ograniczają się do łączenia wcześniej przygotowanych materiałów.

Warto podkreślić, że budynki z drewna konstrukcyjnego są w stanie przetrwać w najtrudniejszych warunkach, ponieważ powstają z wysokiej jakości materiałów, bardzo dobrze przygotowanych. Wystarczy zadbać o odpowiednią izolację termiczną, a zimą w domu będzie bardzo ciepło, a latem przyjemnie chłodno.

Jeżeli zależy ci na czasie w kwestii budowy domu, nie ma innego wyboru, jak zainteresować się technologią drewnianą, która daje możliwość postawienia budynku w bardzo krótkim czasie. To naprawdę świetna opcja, dzięki której możesz spełnić swoje marzenie i cieszyć się z bardzo szybkiej przeprowadzki do własnych czterech kątów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.