Czy okna drewniane pasują do różnych stylów architektonicznych?

okna drewnane

Planowanie budowy domu wymaga podjęcia wielu decyzji. Aby całość prezentowała się dobrze należy wykorzystać elementy, które stworzą spójną całość. Czy okna drewniane będą dobrym wyborem? Do jakich stylów będą pasować?

Okna drewniane – w jakim stylu architektonicznym się sprawdzą?

Okna drewniane w Legnicy i innych miejscowościach są chętnie wybierane przez inwestorów. Mają wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość dostosowania okna do każdego stylu zabudowy. Szeroki wybór drewna, z jakiego są wykonywane, a tym samym bogata gama kolorystyczna ułatwi podjęcie decyzji. W przypadku budynków projektowanych w stylu tradycyjnym, gdzie stosuje się skośne dachy pokryte ceramiczną dachówką i stonowane kolory elewacji, sprawdzą się okna w brązowym klasycznym odcieniu drewna. Ciemne, prawie czarne ramy będą idealnym wykończeniem stylu nowoczesnego i minimalistycznego, gdzie zazwyczaj budynek ma płaski dach i pokrycie elewacji w odcieniu szarości lub bieli. Z kolei drewniane ramy okienne z dodatkowymi szprosami idealnie wpasują się w zabudowę w stylu wiejskim. 

Dlaczego warto zdecydować się na okna drewniane?

O wyborze okien powinny decydować nie tylko walory estetyczne. Ważne są również ich parametry. Okna drewniane w Stalowej Woli i okolicach najczęściej wybierane są właśnie ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne. Zarówno termiczne jak i akustyczne. Skutecznie chronią wnętrze przed działaniem niskich temperatur, a dodatkowo pozwalają zatrzymać ciepło w środku. Pozwala to znacząco zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem w sezonie zimowym. Dodatkowo okna dobrze wygłuszają wszystkie hałasy, dlatego sprawdza się szczególnie wtedy, gdy dom zlokalizowany jest w ruchliwej i głośnej okolicy. Wysokiej jakości okna drewniane są odporne na zniszczenia i zachowują dobry wygląd na długi czas. Dzięki odpowiedniej impregnacji ramy okienne nie zmieniają swojego koloru nawet wtedy, gdy są narażone na działanie intensywnych promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.