Czym różnią się okna plastikowe od drewnianych?

okno plastikowe a drewniane

Stolarka okienna z roku na rok jest coraz lepsza. Tak naprawdę nie da odpowiedzieć się na pytanie, które okna są najlepsze – drewniane, czy plastikowe. Czasem za podjęcie finalnej decyzji odpowiedzialny może być budżet, który może zostać przeznaczony na zakup stolarki okiennej.

Okna plastikowe vs. okna drewniane

Okna plastikowe w Szczecinie posiadają komorową budowę. Wpływa to na ich wagę, która sprawia, że nie są one tak dużym obciążeniem dla całej konstrukcji domu. Drewno ma to do siebie, że w przypadku usterki, łatwiej doprowadzić do naprawienia całej ramy.

Okna drewniane w Szczecinie uchodzą za te solidniejsze. Nie poddają się one tak łatwo odkształceniu. Okna PCV są za to bardzo tanie, więc można być pewnym tego, że każda osoba będzie mogła pozwolić sobie na ich zakup – w przeciwieństwie do okien drewnianych. Warto również dodać, że tworzywo sztuczne jest również odporniejsze na działanie wody oraz wilgoci. Drewno ma jednak tą zaletę, że uważane jest za bardziej ekologiczny produkt, ponieważ bazą jest naturalnie pozyskiwany materiał.

Który produkt jest lepszy – okna drewniane czy okna plastikowe?

Okna plastikowe w Szczecinie mają tą zaletę, że nie trzeba poddawać ich regularnym pracom konserwacyjnym. Stolarka drewniana wymaga jednak nałożenia dedykowanych środków, jakie będą w stanie uchronić je przed postępującą wilgocią i innymi uszkodzeniami. Okna drewniane w Szczecinie mają jednak to do siebie, że w razie potrzeby będzie można zmienić ich kolor. Wpłynie to na odświeżenie ich wyglądu. Okien wykonanych z tworzywa sztucznego nie można odmalować. Jeżeli dojdzie do ich uszkodzenia (w szczególności, jeżeli mowa jest o ramach), to ich naprawa stanowić może nie lada problem.

Które z tych okien są lepsze? Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na tego typu pytanie. Każde z nich ma swoje zalety oraz wady. Decydując się na zakup stolarki okiennej, faktycznie pod uwagę należy wziąć posiadany budżet, który można przeznaczyć na ten cel.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.