Powietrzna pompa ciepła – energia z natury

Wraz z nadejściem zimy, temperatura na zewnątrz znacząco spada. Ochłodzenie sprawia, że nasz dom potrzebuje jeszcze więcej ciepła niż dotychczas. Dla zachowania odpowiedniej temperatury konieczny jest sprawny system grzewczy. Przełomem może okazać się nowoczesne urządzenie jakim jest powietrzna pompa ciepła.

Działanie pompy opiera się na wykorzystaniu ciepła zawartego w powietrzu atmosferycznym. Mimo, iż jest to trudne do wyobrażenia to, jak się okazuje – powietrze nawet przy ekstremalnych mrozach posiada w sobie pokłady ciepła, które mogą zostać wykorzystane do ogrzania naszych domów. Przy bardzo niskich temperaturach, potrzebne jest jednak urządzenie bardzo dobre jakościowo. Co to znaczy?

Pompa wysokiej jakości powinna:

  • Być łatwa w montażu
  • Możliwie jak najciszej pracować
  • Być energooszczędna
  • Posiadać filtr powietrza wbudowany na wlocie

Większość powietrznych pomp ciepła ma za zadanie nie tylko zapewnienie optymalnej temperatury w domu, ale także zaopatrzenie go w ciepłą wodę.

Powietrzne pompy ciepław trosce o energooszczędny dom

Osoby, których interesuje instalacja powietrznej pompy ciepła, ale wahają się przez wzgląd na dość wysoki koszt urządzenia, mogą porzucić wszelakie opory związane z finansami.

Zakup jest nie wiele droższy od np. tradycyjnego pieca opalanego węglem, a koszty eksploatacji okazują się na dłuższą metę – nieduże. Wystarczy dokładnie przeanalizować koszty związane ze zużyciem prądu, by dowiedzieć się ta forma ogrzewania, może okazać się korzystniejsza finansowo od innych. W przypadku kotła grzewczego zasilanego węglem, konieczne jest zatroszczenie się o opał, który nie należy do tanich. Oprócz energooszczędności do zalet powietrznej pompy ciepła można zaliczyć chociażby to, że jej używanie nie jest w żaden sposób uciążliwe dla środowiska. W przeciwieństwie do innych sposobów ogrzewania, w tym przypadku nie następuje emisja spalin i związane z tym zanieczyszczenie powietrza. Powietrzna pompa ciepła jest nie tylko energooszczędna, ale również przyjazna dla środowiska.

Nowoczesny dom – innowacyjne rozwiązania

Ogromnym atutem powietrznej pompy ciepła jest to, że urządzenie nie jest wymagające w obsłudze. Nie trzeba pamiętać o rozpaleniu i podtrzymywaniu ognia, wystarczy odpowiednie zaprogramowanie. Do plusów należy również to że nowoczesne urządzenie jakim jest powietrzna pompa ciepła zabiera bardzo mało miejsca. Dodatkowo nie trzeba się martwic o pomieszczenie do składowania opału, więc automatycznie przestrzeń użytkowa w domu znacząco się zwiększa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia?

  • Sprawność i moc grzewczą
  • Czytelny wyświetlacz łatwy w obsłudze
  • Odpowiednie panele sterujące

Zakup powietrznej pompy ciepła powinien być dobrze przemyślany, by mieć pewność, że urządzenie będzie nam służyło bezawaryjnie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.