3 sposoby na oprawienie plakatu

Plakaty to wspaniały sposób na dodanie osobistego akcentu do swojego domu lub biura. Niezależnie od tego, czy są to reprodukcje obrazów, ulubione cytaty czy projekty graficzne, plakaty są łatwym i przystępnym sposobem na odmianę wystroju wnętrza. Aby jednak uzyskać pełny potencjał plakatu, ważne jest, aby go odpowiednio oprawić. Przeczytaj dalszą część artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak odpowiednio oprawić swój plakat i w pełni wykorzystać jego potencjał.

Idealne rozwiązanie – rama drewniana

Oprawa plakatów w ramy drewniane jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie i podkreślenie estetyki plakatu.  Ramy drewniane i stosowane listwy pozwalają na idealne dopasowanie plakatu do wymagań i preferencji. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych plakatów, które chcemy umieścić na ścianie jako dekorację. Drewno jest trwałym i naturalnym materiałem, który pasuje do wielu stylów wystroju wnętrz. Poza tym, oprawianie plakatu w ramę drewnianą chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zagięcia, porysowania czy zniszczenia na skutek działania wilgoci i światła słonecznego. Dzięki temu, plakat zachowa swój wygląd przez długi czas, co przy plakacie bliski naszemu sercu jest najważniejsze.

Osoby, które nie miały styczności z takim rozwiązaniem mogą myśleć, że znajduje się na rynku mała oferta listew. Jest to bardzo duży błąd i jeśli nie miało się styczności z tą branżą należy odwiedzić pracownię Oprawiamy.pl ramy przygotowywane na wymiar.

Najpopularniejszy sposób to antyramy

Antyramy są alternatywą dla tradycyjnych ram drewnianych i stanowią ciekawy wybór dla osób, które cenią sobie minimalizm i nowoczesny styl. Antyramy są wykonane z różnych materiałów, takich jak plexi lub szkło. Są lekkie, a montaż prosty i szybki. Poza tym, antyramy pozwalają na bezpośrednie i łatwe wyeksponowanie plakatu. Nie wymagają za wiele czasu.

Antyramy zazwyczaj są odporne na zmiany temperatur i wilgoci, co oznacza, że zabezpieczają plakat przed uszkodzeniem na skutek działania czynników zewnętrznych. Mogą natomiast się odgiąć, jeśli tył antyramy jest z niezabezpieczonego przed wilgocią HDF. Do zalet można także wziąć pod uwagę łatwość w czyszczeniu. Antyramy są również dostępne w różnych wymiarach i oferta ich pozwala na dopasowanie do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Podsumowując, antyramy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ram drewnianych. Stanowią ciekawy wybór dla osób, które cenią sobie nowoczesny design i łatwość montażu.

Ciekawy trend z aluminium

Aluminiowe ramy w dużych rozmiarach, takie jak 50×70 i 70×100, stały się bardzo popularnym trendem (prawie jak antyramy). Są lekkie, trwałe i łatwe w utrzymaniu, a także dostępne w “dość” bogatej gamie kolorów. Najczęściej spotykane to barwy czerni, bieli, szarości i złota lub srebra. Takie rozwiązanie i kolorystyka pozwala na uznanie ich za bardzo uniwersalne rozwiązanie. Kolejną zaletą jest ich nowoczesny wygląd i delikatność, co dla delikatnego plakatu jest jeszcze większym plusem. Warto jednak pamiętać, że aluminiowe ramy są cenowo pomiędzy antyramami a ramami drewnianymi na wymiar.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.