Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi

Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi

W związku rozprzestrzeniającą się epidemią Covid-19, Związek Polskie Okna i Drzwi wystosował petycje do premiera Mateusza Morawieckiego zawierającą postulaty branży, mające na celu minimalizacje skutków kryzysu gospodarczego.

Przedsiębiorcy już dzisiaj borykają się z problemami związanymi z zachowaniem ciągłości dostaw, co niewątpliwie odbije się na polskiej gospodarce. Sytuację ekonomiczną może pogorszyć zatrzymanie produkcji na skutek kwarantanny pracowników. Ewentualne przestoje i kłopoty z płynnością firm mogą prowadzić do zmniejszonych wynagrodzeń lub opóźnień w wypłatach, czyli niższych dochodów. Wstrzymanie produkcji oznacza również zatrzymanie dostaw polskich komponentów, co oznacza ogromne straty dla polskich eksporterów.

Wielu polskich przedsiębiorców aktywnie angażuje się w walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem, jednak dla zwalczania jego skutków, z którymi dopiero przyjdzie się nam mierzyć, niezbędne są kroki, zapewniające przedsiębiorstwom sprawne funkcjonowanie. Dotychczasowe propozycje rządu, w ramach pakietu osłonowego są niewystarczające i nie uratują gospodarki. W proponowanych rozwiązaniach nie zostały uwzględnione postulaty zgłaszane przez organizacje zrzeszające przedsiębiorców. Brakuje wielu ważnych rozwiązań, które realnie pomogłoby przetrwać skutki epidemii koronawirusa i utrzymać stabilizację finansową firm. Dlatego, jako przedstawiciele branży budowlanej chcemy dołączyć do dyskusji swój głos.

Zwracamy się do przedstawicieli branży budowlanej o poparcie petycji w sprawie ratowania polskich przedsiębiorstw i miejsc pracy. Prosimy o wskazanie najbardziej newralgicznych kwestii, które pozwolą nam wspólnie wypracować odpowiednie środki, w celu zminimalizowania skutków kryzysu gospodarczego – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi.

W ankiecie można wziąć udział do 27 marca 2020.

DOŁĄCZ DO PETYCJI: https://forms.gle/fiMvi9hmodNiyf4E7

Postulaty Związku Polskie Okna i Drzwi

Ulga podatkowa dla firm, które nie zaprzestaną produkcji

Przesuniecie terminu rozliczenia podatku CIT

Odroczenie obciążeń budżetowych typu: podatek dochodowy PIT i CIT, podatek VAT, podatek od nieruchomości

Ulgi z tytułu składek ZUS dla wszystkich firm bez względu na wielkość, w uproszczonej procedurze i poza limitem de minimis

Odłożenie rat kredytów dla wszystkich przedsiębiorstw bez względu na wielkość,

Udzielenia przez Państwo gwarancji dla firm pod nowe kredyty bankowe, głównie obrotowe, które będą potrzebne na utrzymanie czy też odzyskanie płynności finansowej również dla dużych firm

Udzielenia gwarancji na limity dla firm ubezpieczających należności

Wprowadzenie ulgi remontowo – budowlanej w podatku dochodowym, dla pobudzenia branży po epidemii

Wprowadzenie zastosowania skróconego czasu pracy oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowników z tytułu gwarantowanych świadczeń pracowniczych, w okresie zmniejszenia sprzedaży lub całkowitego przestoju.

Dopłaty do średniej stawki pracownika liczonej z ostatniego kwartału ( nie do minimalnej jak proponuje rząd)

Zwiększenie limitu regulujące zwolnienia grupowe

Możliwość redukcji etatu do połowy wymiaru godzin

Wsparcie dla firm w kwestii zabezpieczenia środków higieny

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.