Gotowy projekt domu – co to jest i kiedy warto go wybrać?

dom tradycyjny

Projekty domów można obecnie zakupić od ręki. Dzięki gotowym planom z katalogu można rozpocząć budowę znacznie szybciej i dodatkowo zaoszczędzić koszty. Czym dokładnie są gotowe projekty domów? Kiedy warto je kupować? Sprawdź!

Co to jest gotowy projekt domu?

Kiedyś, gdy planowało się budowę domu, trzeba było udać się do architekta, aby tam zamówić projekt. Teraz jednak nie jest to już konieczne, ponieważ można kupować projekty domów z katalogu, także za pośrednictwem internetu.

Gotowe projekty domów, które określane są także jako projekty domów z katalogu, są rodzajem projektów, które przygotowywane są przez biuro architektoniczne, a następnie są powielane. W efekcie według jednego projektu może być wybudowana nieskończona liczba domów, co przekłada się na niski koszt tego typu dokumentacji oraz jej szybką dostępność.

Rodzaje gotowych projektów domów jednorodzinnych

Do kategorii gotowych projektów domów jednorodzinnych zaliczana jest pełna gama planów, wśród których można znaleźć swój wymarzony dom. To bardzo proste, ponieważ do planów dołączone są wizualizacje, więc można łatwo sprawdzić, jak dom będzie wyglądać już po zakończeniu prac budowlanych.

Wśród gotowych projektów domów znajdują się:

  • projekty domów parterowych

  • projekty domów z użytkowym poddaszem

  • projekty domów piętrowych

  • projekty domów energooszczędnych

  • projekty domów z częścią użytkową

  • projekty domów bliźniaków

Ponadto projekty domów są także dzielone pod kątem ich wyglądu, na przykład na projekty domów tradycyjnych, dworkowych, nowoczesnych.

Biura projektowe oferują gotowe projekty w wielu wariantach pod kątem metrażu, dlatego można wykonać z nich niewielki dom dla singla albo pary lub też znacznie większy dom dla dużej, wielopokoleniowej rodziny.

Gotowy projekt domu – kiedy warto?

Gotowe plany są popularne, ponieważ są niedrogie i łatwo dostępne. Są też różnorodne, więc można dobrać je do różnych działek i wymogów. Warto jednak wskazać, że nie sprawdzą się one za każdym razem.

Jeżeli inwestor nie może znaleźć odpowiadającego mu projektu domu w katalogu, warto udać się do architekta. Wtedy może on przygotować projekt na indywidualne zamówienie, także na konkretną działkę.

Gdy chodzi o indywidualne projektowanie domów Gliwice to miasto, w którym działa wiele dobrych biur projektowych oferujących kompleksową obsługę dla swoich klientów.

Zatem projekt domu jednorodzinnego powinien być dostosowany indywidualnie do wymogów inwestora, a wtedy, gdy gotowy projekt ich nie spełnia, warto zdecydować się na skorzystanie z usług projektowania indywidualnego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.