Nadzór budowlany – kiedy jest potrzebny?

nadzor budowlany

Jakakolwiek inwestycja budowlana, do której wymagane jest już uzyskanie pozwolenia na budowę potrafi być dość długotrwałym i męczącym procesem, którego monitorowanie zabiera naprawdę wiele czasu. Postaw na nadzór budowlany i nie martw się o to! Kiedy może przydać sie nadzór budowlany i komu go zlecić?

Gdzie znaleźć firmę, która zaoferuje nam nadzór budowlany?

Pojęcie, jakim jest nadzór budowlany w Piasecznie można zrozumieć na dwa sposoby. Nadzór budowlany może bowiem odwiedzić naszą budowę w celu skontrolowania jej w zakresie tego, czy wszystko odbywa się w zgodzie z prawem budowlanym. Wtedy, jeśli coś będzie odbiegać od normy, to możemy spodziewać się kary finansowej.

Nadzór budowlany to jednak też nazwa usługi, która jest oferowana przez firmy z branży budowlanej. Polega on na tym, że nad naszą inwestycją budowlaną nie musimy już trzymać pieczy, gdyż zajmie się tym zatrudniony przez nas inspektor nadzoru budowlanego. Będzie on sprawdzać postępy prac, kontrolować to, czy są one wykonywanie zgodnie z planem, a także projektem oraz dbać o to, by nie naruszać przepisów prawa budowlanego.

Kiedy potrzebny może być nadzór budowlany?

Mowa tu przede wszystkim o sytuacji, w której prowadzimy dość dużą inwestycję budowlaną. Wtedy bowiem nierzadko zatrudniony jest więcej niż jeden podwykonawca, przez co trzeba regularnie kontrolować przebieg prac, a także to, czy wszystko odbywa się w zgodzie z prawem. Inspektorzy nadzoru budowlanego, który wykonują kontrolę dla państwowych organów potrafią być naprawdę drobiazgowi, więc warto zwracać uwagę na każdy szczegół.

Ponadto inspektor nadzoru budowlanego, który zostanie przez nas zatrudniony jest obecny prawie cały czas na placu budowy. Kontroluje on, czy nie dochodzi do zagrożenia zdrowia lub życia osób pracujących przy inwestycji, a także sugeruje, czy nie będzie konieczna wymiana całej ekipy budowlanej z racji na jakość jej pracy, która wymagałaby wykonania licznych poprawek, by efekt końcowy był taki, jak tego oczekujemy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.