Wybieramy brodzik – czym kierować się przy jego wyborze?

Aranżując łazienkę, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – kabina prysznicowa czy wanna? Decydując się na pierwszą opcję, musimy wybrać nie tylko odpowiednią  kabinę, ale również zastanowić się, jaki brodzik wybrać. Czym kierować się szukając idealnego brodzika prysznicowego? 

Idealny brodzik prysznicowy, czyli jaki?

Dobry brodzik producent wykonuje z najlepszej jakości materiałów. Materiał to podstawa, którą należy brać pod uwagę przy wyborze dobrej jakości produktu. Brodzik wykonany z akrylu to najpopularniejszy typ, który znaleźć można w niemal każdej łazience. Akryl jest lekkim materiałem i bardzo plastycznym, co za tym udzie jest odporny na zniszczenia, wilgoć czy zarysowania. Aby uniknąć matowienia czy żółcenia, warto wybrać brodzik od sprawdzonych producentów. W ostatnim czasie popularność zyskują brodziki wykonane ze stali. Stal jest wytrzymała i odporna na działania środków do mycia. Jeśli pojawią się na niej zarysowania, wówczas można je zakryć specjalnymi środkami. Sztuczny marmur, czyli konglomerat, to kolejny materiał, z którego wykonane są brodziki. Jest materiałem przyjemnym w dotyku, odpornym na zarysowania. Idealnie pasują do nowoczesnej i minimalistycznej łazienki.

Jak kupować brodzik?

Kiedy ustalimy już materiał, z którego wykonany jest brodzik, czy to akryl, stal czy produkty z laminatu, wówczas możemy wziąć pod uwagę inne kwestie. Musimy pamiętać, że jeśli kupujemy brodzik osobno od kabiny prysznicowej, może pojawić się ryzyko niedopasowania. Dlatego też najlepiej wybierać produktu tego samego producenta. Kupując brodzik musimy wiedzieć ile przestrzeni mamy w łazience, by dobrać idealne wymiary. Brodzik powinien być idealnie wkomponowany w przestrzeń – by łatwo go umyć i wyczyścić. Poza tym kabina prysznicowa nie może ograniczać swobody poruszania się po łazience. Na wygląd i funkcjonalność łazienki wpływa  głębokość brodzika, a także jego kształt. Popularne są brodziki kwadratowe lub prostokątne, które nadają łazience minimalistyczny wygląd.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.