Nowoczesne bramy aluminiowe – na co warto się zdecydować?

bramy aluminiowe

Bramy produkowane są z różnych materiałów. Obecnie bardzo popularne są bramy aluminiowe, które wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem oraz wysoką wytrzymałością. Co oferują producenci? Jak dobrać najlepszą bramę aluminiową do swoich potrzeb?

Dlaczego warto kupić bramę aluminiową?

Brama wjazdowa na posesję jest bardzo ważnym elementem jej ogrodzenia. Ma ona na celu zapewnienie właściwego stopnia bezpieczeństwa, a ponadto powinna być ona także łatwa w obsłudze, aby każdego dnia można było szybko ją otworzyć i zamknąć.

Wśród wielu wariantów bram obecnie często wybierane są bramy aluminiowe – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ które produkowane są z lekkich i wytrzymałych profili aluminiowych. Bramy tego typu najczęściej mają konstrukcję palisadową – profile tworzą wtedy poziomą albo pionową palisadę.

Zalety bram aluminiowych:

  • atrakcyjny wygląd
  • lekka
  • wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne
  • odporna na czynniki pogodowe
  • nie wymaga konserwacji
  • łatwa w montażu
  • dostępna w wielu wariantach wzorniczych

Jaką bramę aluminiową wybrać?

Producenci bram aluminiowych oferują je w wielu wariantach do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do swojego gustu oraz potrzeb.

Obecnie pod kątem konstrukcyjnym najczęściej wybierane są bramy aluminiowe przesuwne. Wtedy przęsło bramy umieszczone jest na specjalnej listwie, która umożliwia jego przesuwanie. Aby zamontować taką bramę, konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni po boku bramy.

Można także zdecydować się na bramę o konstrukcji rozwieranej na boki, czyli na bramę tradycyjną. Wtedy brama otwierana jest najczęściej do wnętrza działki, dlatego sprawdzi się ona również wtedy, gdy montaż konstrukcji przesuwnej nie jest możliwy.

Oczywiście, bramy aluminiowe można dobierać także pod kątem ich estetyki. Najczęściej są one dobierane do reszty ogrodzenia. Wielu producentów ogrodzeń oferuje je także w specjalnych systemach, na które składają się wszystkie niezbędne elementy, w tym przęsła ogrodzeniowe, bramy, furtki, słupki, podmurówki. Można wtedy bardzo łatwo dobrać wszystkie elementy do siebie, aby uzyskać atrakcyjny wygląd całego ogrodzenia.

Brama aluminiowa z automatyką

Bardzo dobrym wyborem będzie także zakupienie bramy wraz z automatyką, czyli z napędem, który może być sterowany za pomocą pilota. Dzięki temu bramy nie trzeba obsługiwać za każdym razem ręcznie, ponieważ wystarczy tylko jeden przycisk, by szybko ją otworzyć i zamknąć.

Pełna oferta ogrodzeń aluminiowych dostępnych obecnie w sprzedaży jest dostępna na stronach internetowych ich producentów i sklepów.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.