Zastosowanie drewna konstrukcyjnego w budownictwie

Drewno konstrukcyjne można bez dwóch zdań zaliczyć do grona najpopularniejszych materiałów budowlanych. Materiał jest tani i lekki, odpowiednio zaimpregnowany poprzez suszenie komorowe, a tym samym konstrukcje z niego powstające są trwałe przez lata. Ze względu na znakomite parametry techniczne drewno jest niezwykle solidne, a wykorzystanie go do konstruowania różnych obiektów nie stanowi większego problemu. Czy będzie to altana czy dom jednorodzinny, wysokiej jakości drewno konstrukcyjne sprawdzi się znakomicie.

Bezpieczne, solidne i spełniające normy drewno konstrukcyjne

Podstawą przy przygotowywaniu drewna konstrukcyjnego jest jego właściwa obróbka. Musi zostać poddane określonym procesom podczas których zyska odporność na szkodniki, grzyby i pleśń, a także właściwości umożliwiające konstruowanie z niego mogących przenieść duże obciążenia elementów.

Bardzo ważnym aspektem przygotowującym drewno konstrukcyjne do wykorzystania w budownictwie jest czterostronne struganie. Pozwala na perfekcyjne wyrównanie materiału, który w procesie suszenia komorowego nieco skurczył się, a na jego powierzchni powstały nierówności. Jest to podstawa, jeżeli chcesz wykorzystać drewno konstrukcyjne do stworzenia domów szkieletowych, tarasów, altanek i innych konstrukcji wystawianych na działanie czynników atmosferycznych i ogólny widok.

Końcowym etapem przygotowywania drewna konstrukcyjnego jest jego sortowanie. Do klientów korzystających z najlepszych firm produkcyjnych m.in. Best Timber Polska trafiają wyłącznie rygorystycznie wyselekcjonowane belki, które spełniają wszystkie normy na rynku polskim oraz europejskim.

Zgodnie z aktualną normą klasy drewna konstrukcyjnego litego oznaczana się symbolami od C14 do C50. Pamiętaj, że sprzedaż nieoznakowanego drewna jest niedozwolona. Nigdy nie należy go kupować, ponieważ pochodzi z nielegalnych źródeł. Certyfikat, jaki otrzymasz przy zakupie jest potwierdzeniem starannego przygotowania oraz spełnienia wszystkich rygorystycznych norm.

Drewno konstrukcyjne na dom szkieletowy

Jeżeli zastanawiasz się, jaki materiał będzie najlepszy do stworzenia domu szkieletowego, zdecydowanie polecamy drewno konstrukcyjne, perfekcyjnie suszone komorowo. Obniżysz dzięki niemu koszty budowy, ponieważ jest tanie, a jednocześnie odznacza się bardzo wysoką jakością. Posiada wilgotność na poziomie 15% (+/-3%), a to zwiększa jego wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Konstrukcja jest stabilna i nie ma ryzyka, że wilgoć wsiąknie w materiały izolacyjne. Struktura drewna nie jest narażona na grzyby, pleśnie i inne czynniki mogące spowodować poważne zniszczenia.

Belki czterostronnie strugane są gładkie, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia w przypadku pożaru. Chcesz mieszkać w bezpiecznym, stabilnym domu? Odpowiedzią na twoje potrzeby jest drewno konstrukcyjne!

Więźba dachowa z drewna konstrukcyjnego

Bez przeszkód możesz wykonać z drewna konstrukcyjnego ważną część każdego domu, jaką jest więźba dachowa. Stanowi ona szkielet dachu, podtrzymuje jego konstrukcję i wpływa na ogólną trwałość. Dzięki temu, że więźba zostanie wykonana z drewna suszonego komorowo, czterostronnie struganego i starannie wyselekcjonowanego, dach nad głową będzie stabilny i solidny. We własnym domu poczujesz się bezpiecznie.

Więźba dachowa musi wytrzymać silne podmuchy wiatru, a także ciężar śniegu, który wynosi około 150 kg/m2, a w rejonach górskich czasem nawet powyżej 200 kg/m2. Najbezpieczniejszym i najlepszym sposobem na spełnienie tych oczekiwań jest wybranie drewna konstrukcyjnego, które jest suszone komorowo do wilgotności 15%. Best Timber Polska gwarantuje dostarczenie materiałów z odpowiednimi certyfikatami, przeznaczonych do konstruowania bezpiecznych i trwałych więźb dachowych.

Drewno konstrukcyjne nie ma ograniczeń. Stworzysz z niego wiele konstrukcji drewnianych

Altany, pergole, tarasy to jedynie niektóre konstrukcje, które możesz stworzyć z drewna konstrukcyjnego. Materiał jest bezpieczny i trwały. Na rynku budowlanym nie znajdziesz lepszego rozwiązania zapewniającego niezawodność przez lata.

Przeglądając ofertę Best Timber Polska możesz zobaczyć, że drewno budowlane jesteś w stanie wykorzystać do stworzenia wielu elementów domu, m.in. ścian w domach szkieletowych. Płyty są w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenia, a mikroklimat jaki wytworzy się w domu pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie, jak i samopoczucie. Drewno na ściany, jakie znajdziesz w tej ofercie sprawi, że budynek przetrwa minimum 100 lat.

Marzysz o wyjątkowej altanie, w której będą odbywały się najlepsze grille oraz imprezy plenerowe w gronie najbliższych znajomych? Żaden problem! Wystarczy zdecydować się na elementy konstrukcji cięte na wymiar, a z powodzeniem przygotujesz altanę, której będzie zazdrościł ci każdy. Drewno konstrukcyjne wykorzystać także do stworzenia dekoracyjnych pergoli przepięknie wyglądających w towarzystwie roślinności, jak i na taras, który jest wizytówką każdego domu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.