Uszczelnienie dachu i balkonu żywicą – zalety i montaż. Co musisz wiedzieć?

szybki montaż

Prace związane z uszczelnieniem dachu czy balkonu nie muszą być skomplikowane. Aktualnie można wykonać je na bazie specjalnych materiałów pozwalających na łatwy i szybki montaż. Wśród nich znajdują się żywice poliuretanowe, które mają liczne zalety jako materiał uszczelniający. Co warto o nich wiedzieć?

Hydroizolacja z żywicy

Pod pojęciem hydroizolacji znajduje się rodzaje procesu, który ma na celu zabezpieczenie danych powierzchni przed wpływem wody. Hydroizolacja prowadzona jest jako jedna z prac budowlanych i wykończeniowych, której celem jest kompleksowa ochrona konstrukcji budynku.

Do wykonania hydroizolacji wykorzystuje się różne typy materiałów, do których zaliczają się również żywice. Najczęściej stosowana jest w tym celu żywica poliuretanowa – https://durodach.pl/produkty/ która charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami pod kątem technicznym.

Hydroizolacja z żywicy ma bardzo szerokie zastosowanie – może być ona używana również na dachach oraz na balkonach, których uszczelnienie często jest bardzo wymagające. Dlaczego warto zdecydować się na żywicę? Jak ją nakładać?

Żywica poliuretanowa – korzyści

Wykonanie hydroizolacji z żywicy poliuretanowej wyróżnia się wieloma zaletami, do których zaliczane są między innymi:

  • jednolita powierzchnia, która pozbawiona jest łączeń oraz spoin, co przekłada się na jej szczelność

  • wysoki stopień elastyczności, co powoduje, że jest ona wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne

  • odporność na niskiej i na wysokie temperatury, dlatego zachowuje ona swoje właściwości przez cały rok

  • łatwy montaż, ponieważ żywica wylewana jest bezpośrednio na powierzchnię i cechuje się bardzo dobrym stopniem przyczepności do każdego podłoża

  • proste utrzymanie w czystości, ponieważ żywica może być myta standardowymi środkami czystości

Jak wykonać hydroizolację żywicą poliuretanową?

Wykonanie hydroizolacji za pomocą żywicy poliuretanowej nie jest skomplikowaną procedurą i można przeprowadzić ją we własnym zakresie.

Wiele osób woli jednak zdecydować się na pomoc ekspertów w tym zakresie – firma może wtedy kompleksowo wykonać wszystkie prace, by uszczelnienie dachu i balkonu żywicą było skuteczne.

Żywica poliuretanowa może być nakładana na trzy sposoby – wałkami, pędzlami albo też metodą natryskową.

Powłokę z żywicy należy wykonać na odpowiednio oczyszczonym i ewentualnie naprawionym podłożu, które jest wolne od luźnych materiałów, kurzu, zatłuszczeń. Wtedy może ona zapewnić najwyższą trwałość.

Podczas wykonywania hydroizolacji należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu produktu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.