Wywóz gruzu bez wysiłku – czy to możliwe?

kruszywo

Masz sporo gruzu na swoim podwórku? Chcesz pozbyć się go bez wysiłku? To możliwe! Sprawdź, jak to zrobić i z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć!

Gruz – kłopotliwy odpad

Odpad jak gruz najczęściej jest efektem przeprowadzenia prac remontowych czy wyburzeniowych. Remont w domu lub w mieszkaniu, wyburzenie starego budynku na działce czy też ścian działowych – to tylko niektóre prace powodujące powstanie gruzu.

Gruz to odpad składający się z betonu, cegieł, tynków. Może być czysty albo zmieszany. Niezależnie od typu, wymaga on odpowiedniej utylizacji i nie może być on wyrzucony do normalnego kosza. Konieczne jest wtedy przekazanie go do punktu zajmującego się zbiórką gruzu. Następnie odpad ten może być poddany recyklingowi, na przykład wykonuje się z niego kruszywa.

Gdy zatem gruz zalega na podwórku lub też dopiero zamierza się prowadzić prace, podczas których pojawi się gruz, warto już teraz pomyśleć o tym, co z nim zrobić.

Co zrobić z gruzem?

Aby usunąć gruz, można zdecydować się na kilka sposobów na jego usunięcie:

1. Przekazanie gruzu do PSZOK-u,

2. Usunięcie gruzu przez kontener na gruz,

3. Zlecenie załadunku i wywozu gruzu.

Pierwsza opcja, która polega na przekazaniu gruzu do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, wymaga samodzielnego dostarczania odpadu do lokalnego punktu. W tym celu konieczne jest zastosowanie własnego transportu, na przykład może być to wynajęta przyczepa.

Dwie kolejne opcje, czyli kontener na gruz oraz zlecenie załadunku i wywozu gruzu prowadzone są przez zewnętrzną firmę komunalną za opłatą.

Fachowy wywóz gruzu Chorzów – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-chorzow jeżeli potrzebne jest wywiezienie gruzu z posesji na terenie Chorzowa, więcej informacji o firmach w branży można znaleźć już teraz online.

Jak łatwo pozbyć się gruzu?

Nie każdy ma czas lub też możliwości do tego, aby pozbyć się gruzu we własnym zakresie na przykład przez jego załadunek na przyczepę i wywóz do punktu. Wtedy rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm zajmujących się prowadzeniem prac komunalnych.

Najlepiej zdecydować się na przekazanie gruzu do firmy, która może wtedy zająć się wszystkim, co niezbędne, aby się go pozbyć. Może ona wtedy przyjechać na miejsce samochodem ciężarowym albo dostawczym z przyczepą, jej pracownicy załadują gruz, a następnie odwiozą go do punktu, gdzie zgodnie z prawem powinien być on przekazany.

Warto zapoznać się bliżej z różnymi ofertami firm zajmujących się odbiorem gruzu, a także wysłać zapytania o wycenę usługi, aby na tej podstawie wybrać taką firmę, która zaoferuje usługi w korzystnej cenie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.